Informasjonen på disse sidene er beregnet for journalister, presse og media. Klikk JA for å komme til nyhetsrommet. Hvis du klikker NEI vil du komme tilbake til mynewsdesk.com
Oslo Pride-programmet søndag 19. juni er variert og mangfoldig. Høydepunkter: Kulturbyråd i Oslo Rina Mariann Hansen åpner Skeive Kunstneres store utstilling på Håndverkeren klokken 14:00 og det er klart for debatter og foredrag på Pride House, blant annet med ledende lhbt-aktivister fra Kenya, India og Sri Lanka.
Norges største skeive festival, Oslo Pride, starter fredag 17. juni. Åpningen blir preget av latter, alvor, politiske samtaler og fest.
Hvert år under Oslo Pride deler FRI Oslo og Akershus ut de tradisjonelle prisene "Æreseprisen" og "Frydprisen". Hvem mener du fortjener heder og ære i 2016 - året hvor tema for festivalen er solidaritet?Æresprisen deles ut til noen som på en utmerket måte har gjort en særskilt innsats for skeive personers stilling i det norske samfunn.Frydprisen deles ut til en eller flere personer, eller
FRI – FORENINGEN FOR KJØNNS- OG SEKSUALITETSMANGFOLD inviterer til markering for å vise at vi står sammen for kjærligheten, til minne for ofrene og i solidaritet med alle involverte.
#pridebloggen tar deg tett på folka som lager Oslo Pride. Møt Pride Park-sjefen Fredrik Dreyer.
Hør Oslo Pride-låta 2016 “Werk Like Beyoncé”, gjør deg klar for stjernespekket show- og konsert-bonanza i Pride Park og ta en sniktitt på Pride House, som i år inntar Eldorado bokhandel.
I dag kan Oslo Pride stolt fortelle at seks nye navn er klare for festivalen som arrangeres i juni. Lovespeak, Whales & This Lake, Aukra og Pappasaft kommer og spiller konsert i Pride Park, mens DJ Vibeke Bruff og DJ Lisa & Lisa skal få hele parken i Spikersuppa til å danse hver sin kveld.
Fire nye navn klare for Oslo Pride 2016: Margaret Berger, Mariann Rosa, Amini og Heidi Musum opptrer i Pride Park i Spikersuppa.
Nye navn klare for Oslo Pride: Margaret Berger og Marie Komissar tar med seg klubbkonseptet Cloudbusting fra Trondheim til vår offisielle åpning fredag 17. juni, og X-Dolls og DJ Brighteyes er klare for Pride Park.
Møt Espen Andreas Haugland og sniktitt på Oslo Pride-låta 2016 «Werk Like Beyoncé».
Få gratis oppføring i Oslo Prides trykte program. Frist: 15. april 2016.
Nytt om programmet: Hungry Hearts feat. Lisa Dillan, Folktåget, JoVix og Skorm Volt er klare for Oslo Pride 2016.
Når du velger å følge et nyhetsrom og opprette en brukerkonto vil dine personopplysninger bli benyttet av oss og av nyhetsrommets eier for å sende deg nyheter og oppdateringer i henhold til dine varslingsinnstillinger.
For mer informasjon, les vår Personvernspolicy, som gjelder for vår bruk av dine personopplysninger, og vår Personvernspolicy for Contacts, som gjelder for nyhetsrommets eiers bruk av dine personopplysninger.
Vær oppmerksom på at våre Brukervilkår gjelder for all bruk av våre tjenester.
Du kan trekke tilbake ditt samtykke når som helst ved å melde deg ut eller slette din konto.
E-post sendt til __email__. Klikk på lenken i e-posten for å følge Oslo Pride.